Антон Тодоров
Помнете ми думата — руската кочина скоро ще рухне.
И тогава мнозина ще се правят, че никога не са я защитавали.
Руските олигарси първи ще побързат да предадат или ликвидират Путин, защото такива режими почти винаги свършват отвътре — със страх, предателства и разпад.
Европа ще си отдъхне. Украйна ще започне да се възражда.
А за мен ще остане удовлетворението пред Бога и пред хората, че години наред съм взимал правилното решение и съм помагал според силите си в съпротивата срещу руския фашизъм.
Ще останат и родните „копейки“, които времето бавно ще прибере в политическото бунище.
Ще остане и тихият срам на онези „неутрални“, които са за мир — „руzzкий мир“.
Но нормалните хора ще помнят друго — че имаше хора, които не се обърнаха на другата страна.
И че свободата никога не идва без цена.
Струваше си да се помогне.
Струваше си да не се мълчи.
Помнете ми думата — руската кочина скоро ще рухне.
И тогава мнозина ще се правят, че никога не са я защитавали.
Руските олигарси първи ще побързат да предадат или ликвидират Путин, защото такива режими почти винаги свършват отвътре — със страх, предателства и разпад.
Европа ще си отдъхне. Украйна ще започне да се възражда.
А за мен ще остане удовлетворението пред Бога и пред хората, че години наред съм взимал правилното решение и съм помагал според силите си в съпротивата срещу руския фашизъм.
Ще останат и родните „копейки“, които времето бавно ще прибере в политическото бунище.
Ще остане и тихият срам на онези „неутрални“, които са за мир — „руzzкий мир“.
Но нормалните хора ще помнят друго — че имаше хора, които не се обърнаха на другата страна.
И че свободата никога не идва без цена.
Струваше си да се помогне.
Струваше си да не се мълчи.