Здравейте!
Отворих старите тефтери, хареса ми тази рецепта и реших да я направя.В тефтера сладкиша съм кръстили Преслава,на девойката от която ми е рецептата. В тавичка с диаметър 28 см сложих 1 малко разтопено масло.Наредих плода на 1 буркан компот от праскови.Разбих 4 яйца с 1 чч захар до пухкава пяна.Прибавих 1 чч брашно с 1 бакпулвер. Изсипах върху плодовете.Пекох на 180 град.до суха клечка. Опечения сладкиш обърнах върху табличка.Сиропирах със сока на компота.Разбих 1 коф.заквасена сметана с 4 сл пудра захар и намазах сладкиша отгоре. Това е.Сега се изстудява.1 чч = 200 мл