Георги Манев
Даам – разбирам – това не е за Евровизия, за други световни новини Е. Свързано е, обаче с новините от петък насам и с позицията на България. Ако трябва да реагирам на едни смислени коментари може би темата би била :
„ЗА ТАНКОВЕ И ТРИБУНАЛИ“
Доста хейт се изсипа, няма да разравям излишно.
Днес, обаче – тема в развитие – изплува ТАЗИ вест :
„Си Дзинпин повика Путин в Пекин. Точно така. Путин не „върви на посещение“ – сюзеренът е поканил васала си. Веднага след Тръмп.
Тръмп поне, Си трябваше да огъва внимателно.
Но в този случай вече няма нужда от церемонии. Слаб човек, дълбоко зависим и давещ се в собствените си грешки. Путин няма какво повече да донесе, освен нови обещания. Въпреки че… винаги може да донесе гигантски буркан вазелин. Може да му е от полза. От друга страна, дори вазелинът трябва да се заслужи. И честно казано, не мисля, че Путин го е заслужил.“
Каквото и да си мислим за източника, бих формулирал нещата така :
– Не е нужно танкове да влизат в Москва за да се случи бурно обсъждания тия дни трибунал .
Вие – разбира се – „преценяйте си“.