Здравейте приятели 👋
Обичате ли картофена яхния с пилешко ?
Аз я обожавам😋😋😋
Споделям с вас моя начин на приготвяне.
Загрявам мазнина и запечатвам добре пилешките бутчета.
Махам ги от тенджерата и в същата мазнина задушавам лук, морков,червена и зелена чушка, скилидка чесън и малко пащърнак.
След като зеленчуците омекнат добавям обелените и нарязани картофи,връщам бутчетата и наливам 3л.топла вода.
Подправям с черен пипер и чубрица.
Десетина минути след като всичко е вряло добавям настърган домат и щипка захар
Осолявам и добавям нарязан на ситно магданоз.
Оставям да къкри до готовност.
Снемам от котлона и поръсвам с нарязан на ситно гьозум/джоджен
Така приготвям аз яхнията.
Хляба ми е в плик,споделял съм често рецептата,но ще го направя отново.
550гр.пресято брашно
250мл.хладка вода
Пакетче суха мая
Чаена лъжичка захар
Супена лъжица сол
Две супени лъжици олио
Една супена лъжица оцет
Всички продукти заедно,омесвам не лепкава тесто и оставям да втаса.
След като удвои обема си го омесвам отново и оформям на желана форма.
Поставям в плика,завързвам го и в студена фурна.
45 минути на 185°
Това е от мен приятели 😋
Бъдете здрави!