Красиви идеи

Йорданка Тодорова

Цяло лято десерта беше дини и плодове.Вчера ми се прияде нещо сладко.И тъй като имах много ябълки от нашата градина си направих сладки банички с ябълки.Обелих ябълките, нарязах ги на кубчета.Сложих бучка масло в тиган, прибавих ябълките и 3 лъжици кафява захар.Задушавах ги докато течноста изври и ябълките се карамелизират.Прибавих лимонова кора и малко лимонов сок.(може и канела, но аз не обичам)

Лист  от кори за баница намазвам с масло,прегъвам на 3, слагам от ябълките и прегъвам на триъгълник.Отгоре намазвам с масло и във фурната на 180 градуса.Поръсих с пудра захар.Получиха се много вкусни.

Оставете гласа си

0точки
Upvote Downvote

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *