Списание Литература

Поезия

Тази тъжна любов

се е свила в сърцето ми

и не иска да тръгне от там.

Няма другаде дом.

Няма друго убежище.

Тя е

толкова много сама…

Този свят ѝ е страшен.

Враждебен. И чужд.

И я плаши безумно.

До отчаяние.

Във очите ѝ –

капки предпролетен дъжд.

Във които се давят сияния.

„Остани…“ – ѝ прошепвам.

„Остани. Остани…

Ще се справим, нали?

Няма друго обичане.

А това,

щом така ни боли,

значи просто е истинско.

Значи просто е истинско…“

caribiana

Оставете гласа си

0точки
Upvote Downvote

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *