Списание Литература

Поезия

Как ухае на теб… Днес навярно си идвал

тук, във нашия пясъчен спомен.

Виж, очите ми тлеят. Mай е време за истини,

време раните пак да отворим.

Ти си в мен непокътнат, оцеляваш след бурите

и след нечия жажда за обич,

но след толкова мигове край морето изгубени

нямам нищо за даване в повече.

А животът е толкова, толкова кратък.

Сетивата копнеят, копнеят за взрив…

Може би сме обречени на любов без остатък

и на вярност до гроб. Може би.

Но сега сме ухание. Ти – на есенен парк,

аз – на твоята пейка за влюбени,

Ти и аз… Аз и ти… Докъде? Докога?

Всъщност нямаме нищо за губене.

Яна Вълчева

Оставете гласа си

0точки
Upvote Downvote

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *