Списание Европа минало и настояще

СЕГА ЩЕ ВИДИТЕ ВИЕ КОН БОБ ЯДЕ ЛИ!

Toma Nikolov

СЕГА ЩЕ ВИДИТЕ ВИЕ КОН БОБ ЯДЕ ЛИ!

Мислите си, че когато Херо Мустафа (снимка 2) беше посланик, от „Козяк“ са се месили активно в работите на страната?

Сега ще видите какво значи активна намеса, само почакайте Сената на САЩ да одобри след месец или два Дъг Холдър (снимка 1) за посланик в България…

Бизнесмен от Флорида, бивш конгресмен в щатския Конгрес (този на Флорида, не този на САЩ), лобист, с нулев интерес към международна дейност, едва ли допреди няколко дни е знаел къде е България…

Но като му знам биографията, ще е ценен съюзник на президента Радев.

Я да видим с какво известен г-н Холдър:

1. Фалшифициране на данъчни декларации и укриване на доходи и собственост.

2. Смяна на жителството си, за да се кандидатира в район, който не познава, но от който е лесно да бъде номиниран и избран като републиканец, особено след като е щедър към Партията с дарения..

3. Платил голяма част от кампанията си от собствения джоб (около половин милион долара) с ясното съзнание, че това е инвестиция, която бързо ще се избие, но не от заплати (да ви звучи познато и да ви подсеща за едни странни 522 011 преференции за една прогресивна партия).

4. Водил негативна кампания, обвинен с разпространяване на флаери и брошури, очернящи опонента.

5. След напускането на щатския конгрес станал лобист, за да кешира връзките си.

Та този най-най-хубав човек, за когото „всичко е пари, приятелю“, ще бъде посланик у нас!

Без дипломатически опит, без международен профил, най-много да е ходил до Канкун на ваканцията и веднъж с жената до Париж.

За сметка на това е явен фен и майстор на мръсните политически кампании; ако Радев се опита да открадне следващите или по-следващите избори, не само няма да му се скара, но и ще му даде ценни съвети как да го направи по-ефективно…

И ако след мандата си у нас Херо беше смъмрена за политическите неуспехи, то не забравяйте, че в крайна сметка беше наградена за икономическия лобизъм и за това колко е помогнала на американски фирми да сключат сделки в България, а после дори я повишиха и пратиха в по-висок ранг посолство!

Дъг ще почне със сделките от първия ден, все пак е лобист човекът, а пък отсреща има широко отворени джобове, пардон, уши…

Някак си усещам, че дружбата между двата народа ще почне бързо да укрепва с помощта на рушвети.

Ама Дъг лобирал за фирма за медицинско оборудване и искал тя да стъпи в България?

Един достатъчно дебел плик и директно МЗ ще направи поръчка!

Имал друг клиент в сферата на информационната сигурност и защитата на критична инфраструктура?

Че то коя държава няма нужда от информационна сигурност, хайде и там един тлъст плик и един дебел договор с наши пари…

А като знам, че Дъг има за клиент и един от най-големите енергийни холдинги в САЩ, направо мед ми капе от сърцето!

Почвам да предвиждам такъв живот за мунчовистите, малиии, то голяма радост им се падна с тая номинация!

Ще разкешат държавата два пъти по-бързо от очакваното!

Очаквам Дъг ден през ден да ходи на Д1, въоръжен с нова оферта и нов тлъст плик!

И понеже няма опит в дипломацията, ще съм безкрайно изненадан, ако не се държи като слон в стъкларски магазин и не се хвали всеки път в социалните мрежи за сделките, които е спазарил с Негово Величество цар Муньо Първи…

Избрахме си продажник, няма какво да се чудим, че ще ни продаде, хеле пък като има насреща си такъв дашен клиент!

Оставете гласа си

0точки
Upvote Downvote

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *