Toma Nikolov
СЕГА ЩЕ ВИДИТЕ ВИЕ КОН БОБ ЯДЕ ЛИ!
Мислите си, че когато Херо Мустафа (снимка 2) беше посланик, от „Козяк“ са се месили активно в работите на страната?
Сега ще видите какво значи активна намеса, само почакайте Сената на САЩ да одобри след месец или два Дъг Холдър (снимка 1) за посланик в България…
Бизнесмен от Флорида, бивш конгресмен в щатския Конгрес (този на Флорида, не този на САЩ), лобист, с нулев интерес към международна дейност, едва ли допреди няколко дни е знаел къде е България…
Но като му знам биографията, ще е ценен съюзник на президента Радев.
Я да видим с какво известен г-н Холдър:
1. Фалшифициране на данъчни декларации и укриване на доходи и собственост.
2. Смяна на жителството си, за да се кандидатира в район, който не познава, но от който е лесно да бъде номиниран и избран като републиканец, особено след като е щедър към Партията с дарения..
3. Платил голяма част от кампанията си от собствения джоб (около половин милион долара) с ясното съзнание, че това е инвестиция, която бързо ще се избие, но не от заплати (да ви звучи познато и да ви подсеща за едни странни 522 011 преференции за една прогресивна партия).
4. Водил негативна кампания, обвинен с разпространяване на флаери и брошури, очернящи опонента.
5. След напускането на щатския конгрес станал лобист, за да кешира връзките си.
Та този най-най-хубав човек, за когото „всичко е пари, приятелю“, ще бъде посланик у нас!
Без дипломатически опит, без международен профил, най-много да е ходил до Канкун на ваканцията и веднъж с жената до Париж.
За сметка на това е явен фен и майстор на мръсните политически кампании; ако Радев се опита да открадне следващите или по-следващите избори, не само няма да му се скара, но и ще му даде ценни съвети как да го направи по-ефективно…
И ако след мандата си у нас Херо беше смъмрена за политическите неуспехи, то не забравяйте, че в крайна сметка беше наградена за икономическия лобизъм и за това колко е помогнала на американски фирми да сключат сделки в България, а после дори я повишиха и пратиха в по-висок ранг посолство!
Дъг ще почне със сделките от първия ден, все пак е лобист човекът, а пък отсреща има широко отворени джобове, пардон, уши…
Някак си усещам, че дружбата между двата народа ще почне бързо да укрепва с помощта на рушвети.
Ама Дъг лобирал за фирма за медицинско оборудване и искал тя да стъпи в България?
Един достатъчно дебел плик и директно МЗ ще направи поръчка!
Имал друг клиент в сферата на информационната сигурност и защитата на критична инфраструктура?
Че то коя държава няма нужда от информационна сигурност, хайде и там един тлъст плик и един дебел договор с наши пари…
А като знам, че Дъг има за клиент и един от най-големите енергийни холдинги в САЩ, направо мед ми капе от сърцето!
Почвам да предвиждам такъв живот за мунчовистите, малиии, то голяма радост им се падна с тая номинация!
Ще разкешат държавата два пъти по-бързо от очакваното!
Очаквам Дъг ден през ден да ходи на Д1, въоръжен с нова оферта и нов тлъст плик!
И понеже няма опит в дипломацията, ще съм безкрайно изненадан, ако не се държи като слон в стъкларски магазин и не се хвали всеки път в социалните мрежи за сделките, които е спазарил с Негово Величество цар Муньо Първи…
Избрахме си продажник, няма какво да се чудим, че ще ни продаде, хеле пък като има насреща си такъв дашен клиент!