Toma Nikolov
ХАЙДЕ ДА НЕ СЕ ЛЪЖЕМ, РЯЗАНЕТО НА СУБСИДИИ Е ПОЛИТИЧЕСКА, А НЕ БЮДЖЕТНА МЯРКА
(Не)уважаеми прогресисти, още преди месец предвидих, че ще орежете субсидиите на останалите партии, за да ги направите зависими от трохите, които ще им подхвърляте, и за ги принуждавате по-лесно да участват в мнозинства от 2/3 или в неудобни гласувания, за които имате нужда от политически гръб и привиден консенсус, дори да имате мнозинство.
Хайде да не се лъжем – намаляването на субсидията с 27% ще доведе до спестени малко над 3 милиона евро, не стигат и за седмица плащания по „Боташ“, а спрямо целия бюджет са капка в морето…
Мярката е от една страна символична, като за вашите тъпи избиратели, които вече установихме, че не могат да броят, но е най-вече политическа.
Няма организация, която да понесе орязване на 27% от бюджета си без сътресения – било то отказ от партийни събития, било затваряне на общински клубове и оставяне на координаторите без заплата, било по-малко пари за консултанти или дори за благотворителност.
Субсидията е предназначена партиите да могат да развиват дейност със собствени средства, а не по милостта на властта!
Айде, дори да приемем, че е нормално да се правите на морални и загрижени за народа с това орязване на субсидията, но защо пускате Константин Проданов да лъже най-нагло, че баш вие, прогресистите, ще сте най-засегнати от тази намалена субсидия?
Вие ли, дето имате десетки милиарди бюджет за крадене?
Хептен за балами ни мислите, ‘начи, и почвам вече да го приемам като лична обида!
Дотук нищо не сте направили, освен всеки ден да режете жива плът от демократичната система – арести на кметове и партийни лидери, орязване на депутатските права, сега и субсидията!
Не се изненадвайте, ако ви свали някой като Пиночет и постъпи с вас като Пиночет!